🌀 هزینه خوراک یک خانواده سه نفره
📝 صبحانه، ناهار و شام طلبگی؛ یک میلیون و دویست و هشتاد هزار تومان
🖋 احسان ناصری
🔹 برای محاسبه هزینه خوراک یک خانوار سه نفره، بررسی و برآوردی کردم و به نتایجی رسیدم که حاصلش را برایتان مینویسم:
🔹 پایگاه خبری جماران گزارشی در آبان ماه سال ۹۷ منتشر کرده و طبق محاسبهای که انجام داده هزینه صبحانه، ناهار و شام یک خانواده سه نفره را -با احتساب تخفیف- بیش از ۲۶۵ هزار تومان اعلام میکند. مشروح گزارش را در وبلاگ مناهج ببینید.
yon.ir/BMTH1
🔹حالا باید فاصله آبان ۹۷ تا مرداد ۹۸ را محاسبه و به مبلغ فوق اضافه کنیم. گرچه آمار دقیق و مطمئنی از تورم نجومی این مدت، در دست نیست؛ اما میتوان با قدر متیقن پیش رفت؛ یعنی حداقل افزایشی که به آن اطمینان داریم را به مقدار مذکور (۲۶۵ هزار تومان) اضافه کنیم.
🔹 اگر از آبان سال گذشته تا مرداد امسال ۳۵ هزار تومان به قیمت اقلام خوراکی (برنج، میوه، گوشت، مرغ و...)که در طول هفته مصرف میشود اضافه کنیم -که قطعا این افزایش قیمت خیلی بیشتر از ۳۵ هزار تومان بوده- امروز، هزینه خوراکی هر خانواده سه نفره در طول هفته حداقل ۳۰۰ هزار تومان است.
🔻 این قیمت در ماه میشود یک میلیون و دویست و هشتاد هزار تومان. حالا این را با دریافتی یک طلبه مقایسه کنید. همچنین هزینه مسکن، رفت و آمد، پوشاک و خدای ناکرده درمان را هم به آن اضافه کنید تا تصور کنید
#خانواده_طلاب چه میکشند.
〰〰〰〰〰
🗂 پرونده لزوم بهبود معیشت طلاب
#معیشت_طلاب
#مناهج
@Manahejj